Пятница, 2024-03-29, 6:20 PMПриветствую Вас Гость | RSS
Изотова Галина Владимировна
Разделы сайта
Наш опрос
Оцените мой сайт
Всего ответов: 15
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Турніри


«Біодетектор». Деякі рослини акумулюють в значних кількостях певні металічні елементи. Опишіть, за рахунок яких особливостей їх функціонування відбувається таке селективне накопичення. Запропонуйте рослини, які можна було б використовувати в якості біологічних детекторів при пошуках корисних копалин. Оцініть переваги такого пошуку у порівнянні з традиційними.

Ще наші пра-пра-прадіди накопичували примети, що свідчать про скупчення в грунтах цінних корисних копалин, про що розповідають нам народні прикмети і повір'я о рослинах. Уважність, спостережливість і здатність до аналітичного мислення дозволяла людині розгадати таємниці, що оберігаються природою. І можна було б по-різному відноситися до легенд, але не можна забувати про те, що в кожній казці є доля вигадки. Усе інше в ній – правда. У XX столітті навіть з'явилася спеціальна галузь науки - індикаційна геоботаніка, яка займається вивченням зв'язків між певними рослинами і покладами корисних копалини.

Існують такі загальні методи пошуків корисних копалини:

- Гідрохімічний,

- Атмохімічний

- Біогеохімічний

Гідрохімічний метод.

Гідрохімічні методи пошуків родовищ засновані на дослідженні хімічного складу природних поверхневих і підземних вод. Принципову основу цього методу складають здатність води до розчинення порід, її участь в хімічних перетвореннях мінералів і властивості води як рухливого середовища. Зв'язок між хімічним складом води і наявністю поблизу вододжерела покладів корисних копалини не викликає сумнівів і є однією з причин виникнення гідрохімічних аномалій, що мають пошукове значення.

Атмохімічий метод.

Атмохімічні (газові) пошуки родовищ корисних копалини засновані на дослідженні складу підземної атмосфери - хімічного складу газів, що насичують гірські породи поблизу поверхні. Рідше досліджується газовий склад приземної атмосфери хоча саме в цьому варіанті істотно зростає оперативність атмохімічного пробовідбору. Низький геохімічний фон і висока рухливість хімічних елементів в газовій фазі створюють сприятливі умови для формування атмохімічних ареалів розсіяння будь-яких родовищ корисних копалини.

Біогеохімічий метод.

Біогеохімічні пошуки родовищ корисних копалини засновані на дослідженні хімічного складу живої речовини, як правило, складу рослин. В результаті досліджень незмінно підтверджувалася наявність біогеохімічних аномалій в хімічному складі рослин, що ростуть над родовищами міді, цинку, свинцю, урану, молібдену, нікелю, бору, золота і інших корисних копалини.

Для характеристики геологічної ролі біогенної міграції мікроелементів Б.Б.Полонов запропонував величину відношення між змістом елементу в золі рослини і в грунті, на якому воно росте. Цей показник дістав назву коефіцієнта біологічного поглинання і позначається Ax:

Аx=С2 / С1, де C2 - зміст елементу в золі рослини, %; С1 - зміст цього елементу в грунті, %.

Застосування біогеохімічного методу пошуків доцільне в тих випадках коли він має перевагу перед простішим литохимическим методом пошуків по вторинних ореолах розсіяння. Можна вважати, що біогеохімічний метод є одним з найбільш ефективних методів. Дані біогеохімічних пошуків досі залишаються на рівні якісних результатів, що не дає відповіді на основне питання - про переваги біогеохімічного методу пошуків, що визначають доцільність його застосування замість інших геохімічних методів.

ИГРЫ С ПЕРЧАТКАМИ
Бионеорганика
Смотреть еще презентации из раздела Химия
Вход на сайт
Поиск
Календарь
«  Март 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031